قوانین و مقررات چی چی نت

کاربر عزیز چی چی نت جهت استفاده بهینه از خدمات شرکت لطفا به قوانین استفاده از این خدمات دقت نمایید.

ماده 1- ورود کاربران به وب‏‌سایت چی چی نت هنگام استفاده از پروفایل کاربری، ثبت سفارش، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط چی چی نت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات چی چی نت است.  لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

ماده 2- کلیه اصول چی چی نت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک می باشد و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کابر است.

ماده 3- خدمات یا محصولات ارایه شده در وب‌سایت، از فروشندگانی است که با چی چی نت همکاری می‌کنند و محصولات خود را به ‌واسطه فروشگاه اینترنتی چی چی نت، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند که اعتبار فروشنده‌ها توسط چی چی نت بررسی می‌شود.

ماده 4- مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

ماده 5- فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.

ماده 6- در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و چی چی نت مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.

ماده 7- در صورتی‌که تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی اعلام گردد، چنانچه تعداد سفارش به حد نصاب نرسد آن کالا یا خدمت مشمول استفاده از تخفیف نمی‌شوند و مبلغ پرداخت شده مشتریانی که سفارش را ثبت کردند به آن ها بازگردانده می شود.

ماده 8- نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه چی چی نت است، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.

ماده 9- شرکت اعتبار فروشندگان کالا و خدمات را بررسی می کند و پس از آن مجوز فروش کالاها و خدمات را به آن ها می دهد، با این حال چنان چه مراکز فروش کالا و خدمات به هر نحوی از ارائه کالا و خدمات خودداری کنند، چی چی نت مسئولیتی در این زمینه ندارد و مسئولیت جبران خسارت بر عهده تامین‌کننده کالا و یا خدمات است.

ماده 10- در صورتی که مهلت تعیین‌شده برای استفاده از کوپن کالا و خدمات به اتمام رسد و مشتری در طول این مدت به مراکز مربوطه مراجعه ننماید، شرکت مسئولیتی در قبال عدم مراجعه مشتری نداشته و وجه واریزی مسترد نمی‌شود.

ماده 11- پس از اتمام عملیات خرید، امکان انصراف از خرید به مدت 48 ساعت برای خریدار امکان پذیر می باشد البته با توجه به ضوابطی که در صفحه تعویض و کنسلی کالا مکتوب شده است.

ماده 12- اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از شرکت به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین شرکت مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

ماده 13- سایت شرکت ممکن است گاهی به دلیل تعمیرخارج از دسترس باشد و کاربران تا دسترسی مجدد بایستی صبور باشند.

ماده 14- شرکت حق دارد که هر زمان که صلاح دید فعالیت را متوقف نماید و کابران می بایست با این تصمیم شرکت مخالفتی نداشته باشند.

 

                                                                                                                                                      سپاس از توجه تان